Zarządzenie Wójta Gminy Wińsko w sprawie przerwy wakacyjnej
- 16.04.2025
WÓJT
GMINY WIŃSKO
Strona 1 z 1
Zarządzenie
Nr 218/2025
Wójta Giny Wińsko
z dnia 14 kwietnia 2025Zarządzenie
nr 218/2025Wójta Gminy Wińsko
z dnia 14 kwietnia 2025 roku
w sprawie ustalenia w roku 2025 przerw w funkcjonowaniu publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wińsko
Na podstawie art. 30 ust. 1 i art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2024 r. poz. 1465) w związku z S 12 ust, 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli ( Dz. U. z 2023 r. poz. 2736) na wniosek dyrektorów szkół i przedszkoli oraz rad rodziców, zarządza się co następuje:
S 1. Ustala się obowiązujące w roku 2025 terminy przerw w pracy publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wińsko:
- Przedszkole Samorządowe w Wińsku, ul. Na Piaski 10 — od dnia 01.07.2025 r. do dnia 31.07.2025 r.
- Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie, Orzeszków 9 - od dnia 01.07.2025 r. do dnia 31.07.2025 r.
- Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Świętego Mikołaja z Miry w Krzelowie, Krzelów 125 - od dnia 01.08.2025 r. do dnia 31.08.2025 r.
- Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Adama De Garnier w Głębowicach, Głębowice 10 - od dnia 01.08.2025 r. do dnia 31.08.2025 r.
S 2. 1. Dyżur wakacyjny w okresie od 1 lipca 2025 r. do dnia 31 lipca 2025 r. pełni Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Świętego Mikołaja z Miry w Krzelowie, Krzelów 125. oraz Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Adama De Garnier w Głębowicach, Głębowice 10
2. Dyżur wakacyjny w okresie od dnia 1 sierpnia 2025 r. do dnia 31 sierpnia 2025 r. Przedszkole Samorządowe w Wińsku, ul, Na Piaski 10 oraz Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie, Orzeszków 9.
3. Zarządzenie zamieszcza się na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Wińsko oraz placówek oświatowych.
S 4. Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikowi Referatu Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji w Wińsku oraz Dyrektorom placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Wińsko.
S 5. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
WÓJT GMINY WIŃSKO
Jolanta Krysowata- Zielnica
Projekt kulinarny "Kuchnie Świata"
- 15.04.2025
Pierwszy dzień wiosny to dzień rozpoczęcia szkolnego projektu edukacyjnego "Kulinarna podróż- kuchnie świata", realizowanego dzięki wsparciu Pełnomocnika Wójta do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Uzależnień Lekowych, p. Marty Ardeli.
Uczniowie przez kilka kolejnych tygodni przygotowywali wybrane, charakterystyczne potrawy różnych kuchni świata: japońskie sushi, hiszpańską tortillę, francuskie croissanty, wschodnie potrawy bliny i samsę oraz sałatkę grecką. Wszystko dzieciom smakowało, nawet te specjały, które dzieci jadły po raz pierwszy w życiu. Najwięcej radości było oczywiście przy pieczeniu pizzy. Projekt z pewnością powtórzymy, poznając inne kuchnie świata. Dziękujemy za wsparcie w edukacji kulinarnej naszych młodych kucharzy!
11 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Świętego Mikołaja z Miry w Krzelowie odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze znane i lubiane ''
- 14.04.2025
Z ogromną radością informujemy, że 2 miejsce zajęli Mateusz Bańkosz z kl. I i Klara Rudnicka z kl. 3 oraz 3 miejsce zdobyla Nikola Kowal kl. 2. Serdecznie gratulujemy.
1
Dolnośląskie Centrum Rozwoju
- 14.04.2025
MAMY TO!
Z radością informujemy, że nasze Stowarzyszenie Dolnośląskie Centrum Rozwoju otrzymało dofinansowanie z budżetu Gminy Wińsko na organizację wyjątkowego wydarzenia – II Festiwalu Biegów Przełajowych – Głębowice!
Kiedy? 9 maja 2025 r.
Gdzie? Boisko sportowe w Głębowicach (gmina Wińsko, powiat wołowski)
Dla kogo? Dla uczniów klas 1–8 szkół podstawowych z powiatów: wołowskiego, górowskiego, trzebnickiego i lubińskiego
W programie aż 16 biegów, osobno dla dziewcząt i chłopców – każdy rocznik ma swoją kategorię i dystans.
Zapewniamy:
Transport dla uczestników
Ciepły posiłek w formie grilla
Wodę i owoce dla każdego
Medale i dyplomy dla wszystkich zawodników
Uwaga! Zgłoszenia do udziału dokonują szkoły podstawowe.
Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!
Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt – szczegóły rekrutacji przekażemy indywidualnie.
tel: 883 711 534
To będzie dzień pełen sportowych emocji, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy – nie może Was zabraknąć!
Relacja z wydarzenia będzie dostępna na naszych kanałach – obserwujcie nas!
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wińsko.
#FestiwalBiegów #Głębowice2025 #SportDlaDzieci #AktywnyDolnyŚląsk #DolnośląskieCentrumRozwoju #GminaWińsko
KONKURS!
- 03.04.2025
Regulamin konkursu plastyczno - literackiego
„W niebieskich barwach – świat autysty”
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
- Kategoria wiekowa:
* kategoria I – uczniowie uczniowie klasy „0”
* kategoria II – uczniowie klas I – III szkoły podstawowej
* kategoria III– uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej
- Zadaniem konkursowym w kategorii I i II jest wykonanie ilustracji przedstawiającej świat osoby w spektrum autyzmu (autysty),
zadaniem konkursowym w kategorii III jest napisanie wiersza, którego temat będzie dotyczył życia osoby w spektrum autyzmu
- Wymogi pracy konkursowej:
- praca musi być samodzielna,
- oryginalna
- wykonana dowolną techniką – dotyczy pracy plastycznej,
- wiersz musi być napisany na komputerze i składać się co najmniej z 4 zwrotek,
- z tyłu pracy podajemy imię i nazwisko, klasę do której dziecko uczęszcza.
- Miejsce składania prac: u organizatora
- Termin składania prac: 16.04.2025 rok.
Lista dzieci przyjętych do klasy I na rok szkolny 2025/2026
- 02.04.2025
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2025/2026
- 31.03.2025
Wycieczka do Muzeum Komputerów do Wrocławia
- 27.03.2025
Muzeum Starych Komputerów to miejsce, które przenosi odwiedzających w przeszłość technologii komputerowej. Podczas zwiedzania możemy podziwiać unikalne eksponaty, które kiedyś były przełomowe w świecie IT. W muzeum znajdują się stare modele komputerów, od pierwszych maszyn takich jak ENIAC, po popularne w latach 80. i 90. komputery osobiste, jak Amiga czy Atari oraz pierwsze komputery z firmy Apple.
Każdy eksponat opatrzony jest szczegółowymi opisami, które wyjaśniają jego historię, zastosowanie oraz wpływ na rozwój technologii. Zwiedzanie pozwala zrozumieć, jak szybko ewoluowała technologia komputerowa i jak ogromny wpływ miała na współczesne urządzenia.
W muzeum można także zobaczyć akcesoria komputerowe z minionych lat, jak stacje dyskietek, stare monitory CRT czy drukarki igłowe. Ciekawostką była możliwość uruchomienia wszystkich komputerów oraz gra we wszystkie gry, co pozwala na bezpośrednie doświadczenie pracy na tych maszynach. Muzeum to doskonałe miejsce nie tylko dla pasjonatów komputerów, ale także dla osób, które chcą poznać historię technologii, która zmieniła świat. Wycieczka w ramach projektu Przedszkolaki-Bystrzaki.
3
Jak zostać agentem obsługi pasażerskiej i jakie są obowiązki? Już jakiś czas temu jako portal Praca.pl napisaliśmy o tym jak bardzo popularny jest zawód pilota samolotu i jakie są wymagania żeby zostać takim pilotem. Tym razem, chcielibyśmy przedstawić inny zawód, który nie jest tak popularny, ale jest również bardzo potrzebny i warto, żeby młodzi ludzie wiedzieli o jego istnieniu - mowa tu o agencie obsługi pasażerskiej. Jest to kolejna profesja bardzo perspektywiczna, którą warto się zainteresować i jest związana z pracą na lotnisku, proszę spojrzeć: • https://www.praca.pl/poradniki/tsl/agent-obslugi-pasazerskiej-praca,obowiazki,zarobki_pr-8527.html W artykule znajdują się takie informacje jak: • Agent obsługi pasażerskiej – kim jest i czym się zajmuje? • Agent obsługi pasażerskiej – jak zostać? • Agent obsługi pasażerów – predyspozycje • Agent obsługi pasażerskiej – ile zarabia? I wiele więcej, bardzo serdecznie zapraszamy do lektury!
- 20.03.2025
Rekrutacja
- 18.03.2025
Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Rekrutacja składać się będzie z dwóch etapów (daty składania podań):
- I-podstawowego (od 16 maja do 17 czerwca - dla klas ogólnych),
- II-uzupełniającego (od 24 lipca do 25 lipca - szkołach, w których będą wolne miejsca).
Od 16 maja do 17 czerwca 2024 r. kandydat wypełnia wniosek w systemie elektronicznym do klas ogólnych.
W przypadku klas wymagających dodatkowego postępowania, kandydaci składają w systemie wniosek
w terminie od 16 do 29 maja.W terminie od 21 czerwca do 5 lipca trzeba będzie dodać wyniki z egzaminu ósmoklasisty i oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz załączyć kopie (skany) dokumentów potwierdzających te dane.
Osoby, które w I etapie, nie dostaną się do żadnej z wybranych placówek lub które dostaną się do szkoły, ale jednak zmienią zdanie i zechcą uczyć się w innej, albo wcale nie brały udziału w I etapie będą mogły przystąpić do II etapu rekrutacji (etap uzupełniający) i złożyć wnioski w dniach 24-25 lipca w tych szkołach, w których będą jeszcze wolne miejsca.
Decydują punkty rekrutacyjne
O przyjęcie do szkoły decydują punkty rekrutacyjne, w tym:
- wyniki egzaminu ósmoklasisty (max. 100 pkt),
- oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch innych przedmiotów na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (max. 72 pkt),
- osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (max. 28 pkt).
Wyniki I etapu rekrutacji
15 lipca do godz. 15:00 szkolne komisje rekrutacyjne opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
Konkurs!
- 17.03.2025
Regulamin konkursu plastycznego
„Nie do pary i kolorowo – symbole Zespołu Downa”
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
- Kategoria wiekowa:
* kategoria I – uczniowie uczniowie klasy „0”
* kategoria II – uczniowie klas I – III szkoły podstawowej
* kategoria III– uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej
- Zadaniem konkursowym jest wykonanie ilustracji przedstawiającej własny symbol związany z Zespołem Downa
- Wymogi pracy konkursowej:
- praca musi być samodzielna,
- oryginalna
- wykonana dowolną techniką,
- z tyłu pracy podajemy imię i nazwisko, klasę do której dziecko uczęszcza.
- Miejsce składania prac: u organizatora
- Termin składania prac: 31.03.2025 rok.
Archiwum Aktualności