Kończy się beztroski czas wakacji, niedługo rozpoczniemy nowy rok szkolny. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć kilka bardzo ważnych faktów dotyczących naszej szkoły. Czas pandemii był czasem trudnym dla nas wszystkich, zwłaszcza dla dzieci wyizolowanych w domu. Pomimo tego, w naszej szkole cały czas trwały prace remontowe, aby po powrocie dzieci do szkoły zostały ją piękną i odnowioną. Obecnie wszystkie sale naszej szkoły są wyremontowane, wyposażone w nowe meble i pomoce szkolne. Budynek szkoły został też odnowiony zewnątrz. Na placu przed szkołą powstał kolorowy, bezpieczny i nowoczesny plac zabaw. Jednak nie to jest najważniejsze. Najistotniejszą wiadomością jest taka, że uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki egzaminów ósmoklasisty i dostają się do wybranych przez siebie szkół. Z rozmów z absolwentami wiemy też, że w średnich szkołach radzą sobie bardzo dobrze. Jesteśmy z nich bardzo dumni i mamy nadzieję że rozpoczynających się wkrótce rok szkolny będzie spokojny, zdrowy, i pełen sukcesów dla naszych uczniów.
Aktualności
Nasza Szkoła
- 26.08.2021
Dzień trzeci:)
- 26.08.2021
Kolejny i niestety ostatni dzień wspólnego wypoczynku organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Adama de Garnier w Głębowicach. Wspólne grill i zabawy integrują oraz dodają energii do szybkiego powrotu do szkoły.:) Grillowanie, malowanie dobrze znanych przez nas Susłów oraz zdobywanie nowej, potrzebnej do ich poznawania wiedzy, to czas nauki poza szkołą:)
Warsztaty był współfinansowany ze środków Gminy Wińsko.
3
Dzień drugi:)
- 26.08.2021
Za nami kolejny udany dzień letniego wypoczynku organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Adama de Garnier w Głębowicach. Mimo zmęczenia humory dopisały wszystkim ☺️
Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Wińsko.
Półkolonia w szkole.
- 26.08.2021
Za nami pierwszy dzień letniego wypoczynku organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Adama de Garnier w Głębowicach.Pogoda nam dopisywała, humory również a niektórzy spełnili swoje marzenia ❤️. A to dopiero pierwszy dzień wrażeń 🙂
Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Wińsko.
WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
- 10.08.2021
Szkoła Podstawowa im. Jana Adama de Garnier w Głębowicach
WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
-
Tornister: powinien być lekki, praktyczny, łatwo zapinany, z usztywnianą ścianką od strony pleców.
-
Piórnik:
-
dwa ołówki HB – miękkie
-
linijka 20 cm z dobrze widoczną skalą i liczbą ,,0”
-
temperówka
-
nożyczki z zaokrąglonymi końcami
-
gumka do zmazywania
-
klej w sztyfcie (wykręcany)
-
kredki ołówkowe
3. Zeszyty:
-
w wąską linie do edukacji polonistycznej ( na początku nauki pisania wskazane byłyby zeszyty w dwubarwne linie)
-
w kratkę (bez marginesów) do edukacji matematycznej, może być 32 kartkowy
-
60 kartkowy w kratkę ( jeden zeszyt do edukacji przyrodniczej, muzycznej)
4. Materiały plastyczne:
-
kredki- pastele
-
plastelina 12 kolorów
-
farby plakatowe
-
pędzelki do malowania (minimum dwa gruby i cienki)
-
kubek plastikowy na wodę
-
1 ryza papieru ksero
-
1 ryza papieru ksero mix kolorów (intensywne kolory)
-
bibuła (długa) podstawowe kolory
-
teczka na gumkę (podpisana z przodu)
5. Wyposażenie dodatkowe:
-
patyczki do liczenia
-
segregator biurowy duży zwykły+ ,,koszulki” (20 sztuk) format A4 na sprawdziany i karty pracy
-
podpisane pudełko (najlepiej przeźroczyste ) na materiały plastyczne
-
STRÓJ GALOWY – na uroczystościach szkolnych uczniowie są zobowiązani do założenia stroju galowego, czyli dziewczynki: granatowa lub czarna spódnica oraz biała bluzka, chłopcy: spodnie materiałowe(granatowe lub czarne) oraz biała koszula
-
STRÓJ SPORTOWY- koszulka z krótkim rękawem, spodenki oraz obuwie sportowe, zapakowane w podpisanym worku
-
obuwie dodatkowe na zmianę w podpisanym worku
-
śniadaniówka, butelka na picie- plastikowa
-
ręcznik papierowy- jedna rolka
6. Dodatkowe informacje:
-
Proszę aby wszystkie rzeczy dziecka były podpisane imieniem i nazwiskiem!!!
-
dzieci w tornistrze powinny mieć także chusteczki higieniczne
-
uczniowie napoje przynoszą tylko w plastikowych butelkach
-
dzieci nie przynoszą niebezpiecznych zabawek oraz wartościowych rzeczy.
-
Szkoła podstawowa i przedszkole w Głębowicach życzą wszystkim ucznią i ich rodziną zdrowych i bezpiecznych wakacji.
- 04.08.2021
Wypoczynek, relaks i przygoda:)
Wakacje w przedszkolu 2021
- 03.08.2021
Wspaniały czas wakacyjny w przedszkolu w Głębowicach.
4
Zabawy na placu zabaw
- 17.06.2021
Nowa galeria Zabawy na placu zabaw została dodana do albumu fotograficznego
Plac zabaw
13
Zarządzenie w sprawie ustanowienie przerwy wakacyjnej przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
- 10.06.2021
Dzień Dziecka 2021
- 01.06.2021
Nowa galeria Dzień Dziecka 2021 została dodana do albumu fotograficznego
Dzień pełen radości!
Dzień Dziecka w naszej szkole był pełen zabawy i radości. Dzieci miały zorganizowane zabawy, gry, był grill i słodki poczęstunek. Wszyscy szukali skarbów i próbowali swoich sił w przeciąganiu liny. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku.
W czasie Dnia Dziecka realizowaliśmy działania z kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”
21
Projekt - "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
- 01.06.2021
Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Nowy rozkład jazdy autobusu szkolnego, który obowiązuje od 31.05.2021r.
- 28.05.2021
Wytyczne po powrocie do szkół dla nauczycieli, rodziców i uczniów
- 19.05.2021
Zmiana godzin kursowania autobusu szkolnego.
- 18.05.2021
Informacja Marszałka Województwa Dolnośląskiego nt. listy ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży dla województwa dolnośląskiego
- 16.05.2021
W trosce o stan psychiczny dzieci i młodzieży spowodowany pandemią, prowadzone są działania na rzecz upowszechniania wiedzy o zdrowiu psychicznym oraz miejscach, gdzie można otrzymać profesjonalną pomoc.
Prosimy o zapoznanie się z listą ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej z terenu województwa dolnośląskiego, które nieodpłatnie i bez konieczności posiadania skierowania udzielają pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Dzięki uzyskaniu szybkiej i ogólnodostępnej pomocy można zapobiec pogorszeniu zdrowia pacjentów i uniknąć hospitalizacji, która jest trudnym doświadczeniem dla młodej osoby.
Nowy plan lekcji. Obowiązuje od 10.05.2021r.
- 11.05.2021
PLAN_I_-_III_od_10.05.2021_(1)(1).docx
Plan_IV-VIII_10.05.2021_(1).docx
PLAN_NAUCZYCIELE_od_10.05_(1).docx Odjazdy autobusów obowiązuja od 17.05.2021r.
Nowy rozkład jazdy autobusu szkolnego ważny od 17.05.2021r.
- 11.05.2021
Rozkład jazdy autobusu obowiązujący od 05.05.2021r.
- 03.05.2021
3 Maja
- 03.05.2021
3 MAJA
Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.
3 maja uchwalono świętem narodowym w roku 1919 i ponownie w roku 1990. W latach okupacji, a potem komunizmu zakazane były obchody rocznicy konstytucji. Od roku 1990 przywrócono to święto narodowe, jest to dzień wolny od pracy.
W tym roku minie 230 lat od uchwalenia konstytucji, nasi uczniowie uczcili okrągłą rocznicę wykonując prace plastyczne związane z tym wydarzeniem.
2 Maja
- 03.05.2021
2 MAJA – DZIEŃ FLAGI
Dzień Flagi to święto stosunkowo młode – obchodzone jest od roku 2004. Data ta nie jest przypadkowa, obchodzimy je między Świętem Pracy a Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kiedy Polakom towarzyszy refleksja o szczytnych kartach naszej historii. Tego samego dnia obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
A oto kilka słów o historii naszej flagi:
Flagi państwowe zaczęły powstawać pod koniec XVIII wieku. Wywodziły się od chorągwi królewskich i przejmowały ich barwy - kolor godła umieszczano na górze flagi, a kolor tła na dole. Również polska flaga wywodzi się od królewskiej chorągwi i herbu Królestwa Polskiego. Zarówno dawniej, jak i dzisiaj kolorom przypisywano znaczenie. Biel symbolizowała czystość, porządek i szlachetność. Kolor czerwony był symbolem ognia i krwi, oznaczał także odwagę i waleczność. Od dawien dawna czerwień była kolorem uprzywilejowanym, używali jej najdostojniejsi i najbogatsi. Uzyskanie trwałego czerwonego koloru było kosztowne. Czerwony barwnik produkowano z wydzieliny owadów zwanych czerwcami, stąd wzięła się nazwa koloru.
W charakterze barw narodowych biały i czerwony pojawiły się po raz pierwszy w 1792 r. podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Damy wystąpiły w białych sukniach przepasanych czerwonymi szarfami, a panowie nałożyli biało-czerwone szarfy. Obradujący w czasie powstania listopadowego Sejm Królestwa Polskiego w dniu 7 lutego 1831 r. uznał biel i czerwień za barwy narodowe
Po odzyskaniu niepodległości Sejm Ustawodawczy w dniu 1 sierpnia 1919 r. uchwalił ustawę o godłach i barwach narodowych, w której napisano: Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolory biały i czerwony, w podłużnych pasach, równoległych, z których górny ˗ biały, dolny zaś ˗ czerwony.
Po dwudziestu latach wolności polska flaga zniknęła z przestrzeni publicznej. W czasie niemieckiej okupacji za prezentowanie symboli narodowych groziła surowa kara. Pomimo to notowano liczne przypadki obchodzenia zakazanych świąt narodowych przy użyciu polskiej flagi. W czasie powstania warszawskiego specjalnie oznaczona biało-czerwona opaska, założona na prawe ramię, zastępowała polski mundur.
Dzisiaj możemy bez ograniczeń cieszyć się polską flagą. Pamiętajmy, że należy się jej szacunek. Nie powinna być szarpana wiatrem, moczona deszczem. Dbajmy o to, żeby zawsze była czysta. Biało-czerwona. Z okazji świąt narodowych wywieszajmy ją przed naszymi domami, pokazujmy, że jesteśmy dumni z bycia Polakami. Uczniowie z naszej szkoły uczcili ten dzień wykonując prace na konkurs – Nasza Flaga.
Archiwum Aktualności